+380 44 254 03 37
libdem@ldlu.org.ua
Українська
English
Facebook
Twitter
LinkedIn
YouTube
Instagram
Logotip (1)Logotip (1)
LIBERAL DEMOCRATIC LEAGUE OF UKRAINE
LIFE • LIBERTY • HAPPINESS
  • About us
  • Department
    • DEPARTMENT OF SOCIOLOGY, ANALYSES AND PROGNOSES
    • LAW DEPARTMENT
    • DEPARTMENT FOR EDUCATION AND YOUTH WORK
    • DEPARTMENT OF FOREIGN AFFAIRS
    • DEPARTMENT OF DOMESTIC AFFAIRS
    • DEPARTMENT OF HUMAN RIGHTS
    • LIBERAL DEMOCRACY DEPARTMENT
  • Documents
  • Join us
  • Projects
  • Partners
  • Support us

Незламна молодь Гонконгу готується до тривалої війни з Пекіном, — “Reuters” (переклад від «ЛДЛУ»)

12:46 05-04-2017АРТУР ХАРИТОНОВБез категорії, Департамент закордонних справ

Після обрання прокитайського кандидата на посаду наступного Голови адміністрації Гонконгу молоді демократичні лідери готуються до довготривалої битви!

У прихованому в листях кампусі Китайського університету Гонконгу залишилася невелика згадка про запал, який об’єднав тисячі студентів у Революцію парасольок, що паралізував центральні вулиці міста на місяці у 2014 році.

Віце-президент студентського союзу Китайського університету Гонконгу Шеріл Чу (19 років) і Голова секретаріату студентського союзу Китайського університету Гонконгу Томас Лі (24 роки), біля університетського кампусу, Гонконг, 30 березня, 2017 рік (REUTERS/Bobby Yip)

“Ми все ще піклуємося про соціальні проблеми Гонконгу, демократію, пекінський вплив”, — сказала Сесі Чоу, студентка третього курсу, чекаючи біля статуї “Богині демократії” (прим. перекладача: Богиня демократії – статуя, яку встановили студенти в 1989 на площі Таньаньмень; більшість з них була розстріляна в центрі Пекіна) поруч з кампусом. Проте вона визнає, що навряд ті ж самі рушійні сили змусять ситуацію змінитися.

Лідери студентських об’єднань, такі як Шеріл Чу та Томас Лі, згідні з тим, що в них усе ще є зобов’язання перед суспільством, однак вони мають сумніви щодо ефективності масових протестів на поточному етапі.

Рух парасольок у решті-решт не зміг переконати Пекін надати пряму демократію щодо виборів Голови адміністрації, тому Керрі Лам обійме цю посаду в липні, завдячуючи підтримці колегії виборщиків, що об’єднує в першу чергу прибічників Пекіна.

Напередодні перемоги Керрі Лам студентські лідери уникали масових протестів, використовуючи для просування ідеї недемократичності непрямих виборів соціальні мережі, листівки і агітаційні намети.

“Нам треба більше дивитися у майбутнє, і спостерігати за тим, як поступово змінюються люди навколо нас. Тільки тоді ми зможе відчути, що можемо досягти чогось глобального!”, — сказав Лі.

Багатьох лідерів протестів було залучено до юридичних боїв. На наступний день після перемоги Лам дев’ятьом особам висунули обвинувачення в організації масових заворушень, очікуються й подальші арешти.

Вересневі перемоги на виборах до Законодавчої ради, коли кожен п’ятий громадянин Гонконгу підтримав молодих кандидатів, серед яких лідери Революції парасольок та ідеологи Незалежності, швидко перетворилися на кризу, після дискваліфікації двох депутатів-локалістів. Пекін разом з місцевими судами визначили, що Баджіо Лун і Яу Вай Чін не склали депутатську присягу на вірність комунізму належним чином.

Уряд з того часу намагається дискваліфікувати ще чотирьох депутатів, які активно виборюють демократію, за “невірність” складання присяги, а також ще двох, які втратять свої місця у випадку, якщо суд визнає їх винними за діяльність під час Революції парасольок, з засудженням більше ніж на один місяць.

“Ніколи не відпочивай”

Для деяких молодих людей, як Дерек Лам, 23 роки, студента-теолога, який був заарештований п’ять разів за останні два роки за різноманітні протести, питання активізму міцно пов’язано з фінансовими проблемами.

Продемократичний активіст Дерек Лам (23 роки) біля каплиці, Гонконг, 30 березня, 2017 рік (REUTERS/Bobby Yip)

Дерек не був засудженим жодного разу, проте він наголошує, що його гучні та витратні арешти призвели до негайних пошуків роботи. Є вірогідність, що він навіть не зможе завершити університет, якщо не заплатить свій річний освітній внесок у розмірі 24000 гонконгських доларів (3090 американських доларів).

Проте невдачі не зупиняють його.

“Комуністична партія Китаю ніколи не буде відпочивати, тому і ми не можемо дозволити собі відпочивати…  На щастя, ми маємо 30 років і через 30 років нашими опонентами стануть не люди, які зараз при владі, а люди нашого віку. Багато що залежить від того, яким чином ми повпливаємо на однолітників”.

У липні цього року, під час святкування 20-Ї річниці приєднання Гонконгу до КНР, очікується візит президента Китаю, Сі Цзіньпіна, у місто. Проте незважаючи на потрясіння, яке відчувають активісти, спостерігаючи за прогресом зростання китайського впливу на автономію за 50-річний період самостійності, вони не очікують більшого протесту, ніж той, що був у 2014 році.

“Боротьба за демократію відбувається не тільки на вулицях, – сказав Джошуа Вонг, лідер Революції парасольок, якому було всього 17 років, коли розпочалися протести. – Боротьба за автономію Гонконгу не на декілька років. Ми говоримо про війну, що триватиме 20-30 років”.

Продемократичний студентський лідер Джошуа Вонг (20 років), біля свого дому, Гонконг, 31 березня, 2017 рік (REUTERS/Bobby Yip)

Найбільша проблема для Китаю полягає у тому, що більшість молодих людей з Гонконгу, замість того щоб визнавати велич КНР і її могутність у місті, стає все більш далекою від материка і все сильніше схиляється до локалізму, що ставить автономію, інтереси та культури Гонконгу вище, ніж комуністичні цінності.

Президент студентського союзу Університету Гонконгу, Вонг Чін Так, біля університетського кампусу,         Гонконг, 29 березня, 2017 рік (REUTERS/Bobby Yip)

“Молодь тепер готова повстати і сказати, що ми – гонконгці, ми любимо Гонконг і дистанціюємо себе від китайців. Тут, у Гонконзі, дуже сильне почуття самоідентифікації. Нас не зупинити!”, — сказав Вонг Чін Так, 20 років, президент об’єднання студентів університетів Гонконгу.

Дискваліфіковані депутати Лун і Яу сподіваються, що сила самоідентифікації мобілізує прибічників Незалежності, коли прийде час нової битви.

Дискваліфіковані депутати Яу Вай Чін (25 років) і Баджіо Лун (30 років), біля штаб-квартири уряду,             Гонконг, 28 березня, 2017 рік (REUTERS/Bobby Yip)

“Буде остання війна за демократію… ми очікуємо величезний соціальний протест, — каже Бадіжо Лун. — І тільки наслідки цієї війни покажуть, чи є місце в світі обраному нами шляху, або нема!”

Репортаж: Джеймс Помфрет і Венус Ву

Додатковий репортаж: Каті Вон

Редагування: Ульям Утерман

Переклад: Артур Харитонов

Агенція “Reuters”, Гонконг, 2017

Джерело: http://reuters.com/article/idUSKBN1752MI

АРТУР ХАРИТОНОВ
Previous post ТРІУМФ АЗІЇ: ЧИ ПЕРЕМОЖЕ СХІД РЕЖИМ ДОНАЛЬДА ТРАМПА? Next post DEMOCRACY THROUGH A SIEVE OF AUTOCRACY – THE AUTHOCRATIC WAYS: ANDJA PETKOVIC, LIBERAL DEMOCRATIC PARTY OF SERBIA
About usMediaHubJoin usSupport us
Всі права захищені © Ліберально-Демократична Ліга України, 2015 - 2021